Telefon

+90 (262) 335 07 78

-

+90 (537) 972 62 83

BORŞEKER

Niğde Bor Şeker Fabrikası

Paketleme Makineleri PLC Programlama & Makine Bakım - Onarım İşleri

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) 1983 yılında faaliyeti ile kurulmuş olan Niğde Bor Şeker Fabrikası 2018 özelleştirme kapsamında DSL Yatırım ve Danışmanlık A.Ş. tarafından devralınmıştır. Mevcut kadronun önemli bir bölümü korunarak ve her sene yapılan yatırımlarla fabrikanın üretim kapasitesi ve kalitesi artırılarak şeker üretimine devam edilmektedir. Şimşek Otomasyon Ltd. Şti. Borşeker fabrikası paketleme tesislerinde şimdiye kadar 5 farklı projeye imza atmıştır. Bu projeler kapsamında, - Stick Şeker Üretim Hattı, - 1-5kg Toz Şeker Paketleme Hattı, - Küp Şeker Kutu Kapatma Hattı, - Küp Şeker Paketleme Hattı, - Küp Şeker İmalat ve Paketleme Hattı İşlerinin endüstriyel otomasyon ve PLC Yazılım hizmetlerini firmamız üstlenmiştir.

ECZACIBAŞI

Yenibosna Gensenta Eczacıbaşı

Flakon vb. İlaç Üretim Hatları Tek Nokta İzleme

Toplum sağlığı için bir asra yakın bir süredir hizmet veren Mustafa Nevzat İlaç 2012 yılında Amgen İlaç şirketi tarafından satın alınmıştır. 2020 yılında Gensenta adını alarak daha geniş bir coğrafyada, daha fazla hastaya, yeni ve kapsamlı çözümler sunma yolundaki çalışmaları ile hastaların ilaca erişimini kolaylaştırmış olan Gensenta, 2022 Kasım ayında Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından biri olarak çalışmalarına devam etmektedir. Şimşek Otomasyon Ltd. Şti. Gensenta fabrikası üretim tesislerinde 8 farklı üretim hattının tek bir noktadan izlenmesi ile ilişkili özel bir proje yürütmüştür. Proje kapsamında operatöre olan ihtiyaç oldukça düşürülmüştür. 8 Farklı üretim hattının tek noktadan izlenebilmesi neticesinde de üretim daha stabil hale getirilmiştir. Proje Gensenta'ya özel yazılmış endüstriyel masaüstü yazılımlarıi veritabanı bileşenleri ve network ağını kapsamaktadır.

AROMSA

GOSB Aromsa Üretim Tesisleri

Çeşitli Endüstriyel Otomasyon Projeleri

Dünyanın önde gelen aroma üreticisi olan Aromsa ticari faaliyetine 1982 yılında İstanbul’da başladı. Kurulduğu günden bu yana kendi öz kaynakları ve insan gücü ile Türkiye'de ve dünyada sağlıklı büyüme hedefi ile kazançlarını yatırıma dönüştüren Aromsa, 1990 yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesine taşınarak üretim kapasitesini arttırdı. Nisan 2014’te Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde almış olduğu beşinci fabrika ile kapasitesini tekrar arttırdı. Şimşek Otomasyon Ltd. Şti. Aromsa GOSB lokasyonunda bulunan fabrikalarda çeşitli endüstriyel otomasyon projeleri için çalışmalar yürütmektedir.

BETEK BOYA

GOSB Betek Boya Üretim Tesisleri

Çeşitli Endüstriyel Otomasyon Projeleri

Çeşitli otomasyon projeleri ve Scada izleme sistemleri üzerine çalışmalar yapılmıştır.

ŞAFAK ENJEKTÖR

BOLU Şafak Enjektör Üretim Tesisleri

Enjektör Montaj Hattı

Enjektör Montaj Hatları revize işlemleri için endüstriyel otomasyon hizmetleri

Yapılan İşler

Yetkinliklerimiz

Mobil Tabanlı Kontrol ve İzleme
& Windows Tabanlı Kontrol ve İzleme

Mobil aplikasyonu ile aktüel sensör verilerini izleme ve kontrol fonksiyonları gerçekleştirme

PLC Yazılım
& HMI Yazılım

Makine projeleri, makine revizeleri için PLC yazılımı ve HMI yazılımı.

Endüstriyel Sensörler
& Aktüatörler

Endüstriyel sensör ve aktüatör ihtiyaçlarınız için teklif talep ediniz.

Elektrik Proje Çizimi
Elektrik Pano Montajı

PLC yazılımı, elektrik şema çizimi, pano montajı ve devreye alma süreçleri için teklif isteyiniz.

<
Hizmetler

Yetkinliklerimiz

Neden Biz ?

Biz işimizi seviyoruz ve siz değerli üreticileri önemsiyoruz.

İmalatın ülkemiz ve geleceğimiz için değerli olduğunun bilincinde olan ekibimizin öncelikli hedefi imalata destek vermektedir. Vardiya konrol sistemleri, saha izleme sistemleri, kaliteli otomasyon işçiliği, doğru yazılmış makine ve izleme yazılımları; imalata çok ciddi destek vermektedir. İmalat süreçlerinin stabil hale gelmesi ve sürdürülebilir imalat adetleri ile üretim kontrol altına alınabilir.

Teklif İste